Nebankovní půjčka 50 000 Kč

pujcky-50-000-kc

Nebankovní poskytovatelé úvěrů nabízejí půjčky v různých výších. U kterých z nich lze sjednat půjčku až 50 000 Kč? Na co si dát u nebankovních půjček pozor? A proč se větší půjčka obvykle vyplatí více než mikropůjčka?

Na nebankovní společnosti se s žádostí o půjčku obrací čím dál více lidí. Důvodem jsou především mírné podmínky pro poskytnutí úvěru a tím i jeho snadná dostupnost. Oproti bankovním půjčkám jsou však nebankovní úvěry méně výhodné, jelikož se s nimi pojí vyšší úroková sazba a více poplatků.

Poskytovatelé půjček ve výši 50 000 Kč

Existuje celá řada institucí, které nabízejí půjčky ve výši 50 000 Kč. Patří mezi ně například:

Stejně jako jiné nebankovní půjčky lze i půjčky ve výši 50 000 Kč sjednat z pohodlí domova. Mezi nejčastější podmínky, které musí žadatel splňovat, patří plnoletost, trvalé bydliště v ČR, pravidelný příjem a bezdlužnost.

Většina úvěrů od nebankovních institucí spadá do kategorie extra rychlých půjček, což znamená, že peníze lze obdržet již během 15 minut od schválení žádosti. Schvalovací proces bývá rychlejší u klientů, kteří si od dané společnosti půjčují opakovaně.

Klasická půjčka vs. mikropůjčka

Mikropůjčka je typ nebankovního úvěru, jehož výše obvykle nepřesahuje pár tisíc korun. Obvykle jde o tzv. mikropůjčky před výplatou, které pomohou vystačit s penězi posledních pár dní, než přijde výplata. Jedná se o půjčky, které lze získat velmi rychle a často bez doložení příjmu, tudíž jsou dostupné i nezaměstnaným, důchodcům, rodičům na rodičovské apod. Často jsou nebankovními subjekty nabízeny také mikropůjčky bez registru.

U většiny úvěrů v řádu desetitisíců je potvrzení příjmu naopak vyžadováno, což tyto půjčky činí méně dostupné. Oproti tomu se s nimi pojí nižší RPSN, než je tomu i mikropůjček, které jsou poskytovány na krátkou dobu.

Ve srovnání s mikropůjčkami jsou tedy větší nebankovní úvěry zpravidla výhodnější. Přesto je před podpisem úvěrové smlouvy znát všechny podmínky a rizika. Stále totiž platí, že se jedná o nebankovní finanční produkt, s kterým se pojí velmi vysoké sankce za nedodržení smlouvy – např. za pozdní zaslání splátky.