Nejvýhodnější půjčka a úvěr

nejvyhodnejsi-pujcky-2

Nabídka bankovních a nebankovních půjček je velmi pestrá, proto může být složité se v ní vyznat. Jak najít nejvýhodnější půjčku? Jaké má nejvýhodnější půjčka parametry?

Půjček, zejména těch nebankovních, je k dispozici skutečně obrovské množství. Zájemci mohou vybírat z mnoha produktů, mezi něž patří například:

Jenže jak zvolit tu nejvýhodnější? Pravdou je, že půjčka, kterou by bylo možné obecně označit za nejvýhodnější, neexistuje. Pro každého klienta je výhodné něco jiného, záleží tedy především na individuální situaci dotyčného, jeho požadavcích, možnostech apod.

Jak najít tu nejvýhodnější půjčku

Ideálním nástrojem pro vyhledání té nejvýhodnější půjčky je kalkulačka půjček, která je dostupná na nezávislých webových stránkách věnujících se finančním tématům. Kalkulačka pracuje s konkrétními požadavky žadatele a může tak nabídnout nejvýhodnější produkt na míru.

Co sledovat u půjček?

O výhodnosti půjčky toho nejvíce napoví výše RPSN (roční procentní sazby nákladů). Ta v sobě na rozdíl od úrokové sazby zahrnuje i další poplatky, respektive zahrnuje veškeré poplatky i úrokovou sazbu. Proto je nutné před sjednáním půjčky hledět zejména na ni, nikoliv jen na výši úroků.

Je nasnadě, že za nejvýhodnější půjčku lze označit produkt s názvem první půjčka zdarma. Jedná se o neúčelový úvěr, který je poskytován skutečně bez jakýchkoli poplatků a bez úroku, RPSN je tedy 0 %. Kromě klasických půjček bez úroku existují také bezúročné spotřebitelské úvěry na auto, které lze sjednat u některých velkých společností.

Klient, který si sjedná první půjčku zdarma, nepřeplatí ani o korunu navíc, je však nutné úvěr splatit v dohodnutém termínu. V opačném případě pochopitelně začnou naskakovat úroky z prodlení a z původně výhodného úvěru se stává břemeno, kterého se často nelze zbavit.

V každém případě platí, že při hledání nejvýhodnější půjčky je třeba hledět především na výši RPSN. Ideální je také využít úrokových kalkulaček, které jsou k dispozici na internetu. Rovněž stojí za to vzít v potaz tzv. první půjčky zdarma, u kterých je RPSN (a tedy i úroková sazba) nulová.