Nejlevnější půjčka na trhu

nejlevnejsi-bankovni-pujcka

Bankovní půjčky jsou ve srovnání s těmi nebankovními bezpečnější, nicméně také méně dostupné. Kdo může bankovní půjčku získat, jak najít tu nejlevnější a jaká je aktuální nabídka levných bankovních půjček?

Jaké jsou nejvýhodnější půjčky na auto? Jaký je nejlepší úvěr a jak financovat pořízení nového vozu? V článku se nachází též možnosti i pro ty, co nemohou získat bankovní úvěr.

Bankovní půjčky se od půjček nebankovních liší v mnoha ohledech. Jedná se zejména o bezpečnost, dostupnost a výhodnost. Obecně platí, že bankovní půjčky jsou méně dostupné, zato se s nimi pojí nižší úrokové sazby a celkově férovější podmínky.

A proč jsou bankovní úvěry hůře dostupné? Důvodem je pečlivé prověřování bonity, v rámci něhož se kontrolují příjmy i výdaje žadatelů. Lidem, u kterých je velká pravděpodobnost problémů se splácením, banka (na rozdíl od nebankovní společnosti) nepůjčí.

Jak najít nejlevnější bankovní půjčku?

Jak již bylo řečeno, všechny bankovní úvěry lze ve srovnání s nebankovními půjčkami považovat za levné. Nicméně tu nejvýhodnější bankovní půjčku pomůže vyhledat srovnávač půjček, který doporučí produkt odpovídající požadavkům konkrétního zájemce. Mezi oblíbené půjčky na cokoliv patří ta od Raiffeisenbank.

Jak se schvaluje bankovní nejlevnější úvěr?

Aby člověk získal nejlevnější a nejlepší úvěr, je důležitá jeho bonita. Bonitu si každá banka důkladně prověří a dá se říct, že platí pravidlo – čím vyšší bonita, tím nižší úrok.

Bonita se určuje podle takzvaného scoringu, při něm se sledují kritéria jako:

 • věk
 • pohlaví
 • vzdělání
 • zaměstnání
 • rodinný stav
 • počet dětí

Další podstatnou roli bonity hrají příjmy. U banky je nutné při žádosti o nejlevnější úvěr doložit, že má žadatel trvalý příjem.

Doklady o trvalém příjmu se odlišují podle typu, vždy se dokládá originál:

 • zaměstnanci – potvrzení o příjmu vydané a potvrzené zaměstnavatelem
 • podnikatelé – daňové přiznání za poslední účetní období, potvrzení o oprávnění podnikat a potvrzení o zaplacení daní
 • důchodci (starobní a invalidní) – doklad o výši přiznaného důchodu, popřípadě oznámení o jeho valorizaci
 • rentiéři – doklad o výsluhové rentě

Naproti příjmům stojí výdaje, hlavně ty pravidelné. To, jak žadatel splácí své závazky si ověří nahlédnutím do úvěrových registrů.

Pravidelné výdaje:

 • nájem
 • pojištění
 • příspěvky na spoření
 • leasing
 • výživné na děti

Následuje vyhodnocení příjmů a výdajů, to se posoudí jako životní minimum. Jedná se o částku, jež žadateli zbyde po zaplacení pravidelných příjmů a splátky úvěru, který požaduje. U každého je jiná výše životního minima. Má-li žadatel dostatečné příjmy, je úvěruschopný.

V opačném případě se banka rozhodne, že žádost zamítne. Banky nemají povinnost obhajovat a komentovat rozhodnutí.

Co je třeba doložit k získání nejlevnější půjčky u banky?

Pokud člověk chce schválení nejlevnější půjčky u banky, bude potřebovat:

 • občanský průkaz
 • druhý doklad totožnosti – cestovní pas, řidičský průkaz či rodný list
 • potvrzení o trvalém příjmu
 • vlastní bankovní účet

Není-li žadatel občanem Česka, bude dokládat cestovní pas nebo ID Card (platí pro země EU a Švýcarsko) a povolení k pobytu na území ČR.

Standardně toto stačí při úvěru do 1 000 000 Kč. U vyšších úvěrů se vyžaduje spolužadatel, což může být někdo z rodiny a souhlas manžela/manželky.

Dostupné levné bankovní půjčky

Každá banka nabízí minimálně jeden spotřebitelský úvěr. Ve většině případů jde o úvěry střednědobé nebo dlouhodobé. Některé bankovní půjčky je možné sjednat online, jiné pouze na pobočce.

Air Bank půjčka

Férová půjčka od Air Bank je bez poplatků za sjednání, vedení i předčasné splacení. Výše půjčky může být až 1 200 000 Kč, úrok začíná na 5,4 %. Doba splatnosti Air Bank půjčky je 6 až 120 měsíců.

Podmínkou pro poskytnutí půjčky jsou dva doklady totožnosti, potvrzení o příjmu a případně i doklad o společném jmění manželů. Air Bank půjčka je poskytována i jako půjčka pro důchodce, pokud doloží důchodový výměr.

Česká spořitelna půjčka

Půjčka od České spořitelny je dostupná v rozsahu od 2 000 Kč do 2 500 000 Kč. Doba splatnosti je až 10 let, úroková sazba začíná od 6,9 %. Půjčku je možné sjednat na pobočce nebo online, přičemž peníze jsou vyplaceny na účet do 15 minut od uzavření smlouvy.

Mezi podmínky pro schválení půjčky patří věk 18+, žádné nesplacené úvěry, a dostatečný a doložitelný příjem.

MONETA Expres půjčka

Expres půjčku od MONETA Money Bank lze sjednat ve výši až 800 000 Kč. Splatnost je až 10 let, úroková sazba je od 6,69 % a RPSN 6,9 %. Výhodu představuje velmi rychlé sjednání půjčky online.

Zájemce o Expres půjčku musí splňovat tyto podmínky: plnoletost, občanství ČR, běžný účet u MONETA Money Bank, souhlas manžela/manželky (v případě úvěru nad 300 000 Kč), spolužadatel (v případě úvěru nad 500 000 Kč).

Expres půjčka od MONETA Money Bank se řadí mezi levné bankovní půjčky, které lze vyřídit velmi snadno a jednoduše.

Jaká je nejvýhodnější půjčka na auto?

Když si člověk chce pořídit auto, je nejvýhodnější si ho pořídit za hotové. Nicméně, ne každý disponuje tolika volnými penězi. Člověk se může rozhodnout, že na koupi nového auta našetří. Odkládání peněz bokem může trvat ale dlouho.

Je také pravděpodobné, že člověk potřebuje nové auto ihned, zejména pokud slouží jako prostředek, jak se dostat do práce. A tím pádem člověk nemůže čekat, až našetří za několik měsíců. Právě tato situace může vést člověka k tomu, že by rád zvážil půjčku na auto.

Autopůjčka je účelový úvěr, jenž je určený pro financování motorových vozidel (osobních a užitkových vozidel, motocyklů a čtyřkolek). Půjčka na auto se hodí pro koupi vozu na běžné používání a také pro nákup stroje k práci či volnočasovým aktivitám. Člověk si může pořídit zcela nové auto či ojetý automobil.

Jaká je nejvýhodnější půjčka na auto?

 • Banky

Pokud má člověk pravidelný příjem financí a čisté registry dlužníků, může využít bankovní instituce. Banky totiž nabízí lepší podmínky než nebankovky. Člověk tak u nich získá nejvýhodnější půjčku na auto, akorát proces vyřízení je delší a bude nutná administrativa.

V bance musí žadatel počítat s tím, že si banka důkladně prověří jeho bonitu.

 • Nebankovky

U nebankovek platí, že vyřízení půjčky na auto je rychlejší. Pro někoho může být nejvýhodnější půjčka na auto u nebankovní sféry i z důvodu, že je možné schválení úvěru na nové auto i bez registru. Mezi oblíbené nebankovní půjčky patří Profi Credit.

Nevýhody u těchto nebankovních úvěrů na auto jsou vyšší úroky a někdy to může být i netransparentnost podmínek, které ukrývají nevýhodnost smlouvy dané společnosti. Nebankovní půjčky převážně využívají osoby v exekučním řízení a insolvenci.

nejlevnejsi-pujcka-na-auto-kalkulacka
Autopůjčka je účelový úvěr, jenž je určený pro financování motorových vozidel (osobních a užitkových vozidel, motocyklů a čtyřkolek).

Nejlevnější půjčka na auto kalkulačka

Půjčka na auto patří mezi dlouhodobé půjčky a delší dobu zatíží rodinný rozpočet. Je důležité, aby člověk nepodcenil průzkum trhu. Jak ale zjistit nejlevnější půjčku na auto? Kalkulačka autopůjčky je skvělý pomocník a během pár sekund ukáže výsledky.

Žadatel vyplní základní údaje a výši požadované půjčky. Člověk by měl před sjednáním půjčky na auto rozhodně využít kalkulačku a porovnat si nabídky na trhu.

Podmínky pro získání nejlevnější půjčky na auto

Autopůjčky ovlivňují podmínky, které přímo souvisí s variantou půjčky – jaké si člověk vybere financovaní. Spotřebitelský úvěr mívá nejnižší úrok půjčky, u operativního leasingu člověk má výhodu, že nemusí řešit opravy a servis.

Všechny půjčky na auto mají dané podmínky a hranice. Pokud je člověk zařazen ve skupině notorických neplatičů a topí se v dluzích, získání nejlevnější půjčky se tak nemusí uskutečnit u žádné společnosti.

Co je třeba doložit k získání nejlepší půjčky na auto?

 • platný občanský průkaz
 • druhý doklad totožnosti
 • věk 18 let
 • občanství Česka
 • trvalý zdroj příjmů (člověk může být i v důchodu či na rodičovské)
 • bonita

Tyto podmínky mohou být odlišné u jednotlivých institucí. Před podepsáním smlouvy si musí člověk důkladně pročíst podmínky. Pokud něco není jasné či něčemu nerozumí, je dobré se dotázat a dostatečně se informovat.

Nejlepší půjčky na auto a jejich financování

Jelikož se půjčky posuzují individuálně, pro někoho může být nejlepší půjčka na auto od nebankovky jako bezúčelový úvěr, pro jiného úvěr z banky, jež má benefit odpouštění splátek.

Koupě nového auta lze financovat 3 způsoby:

 • spotřebitelský úvěr – půjčka na auto
 • finanční leasing – klasický leasing
 • operativní leasing

Finanční leasing umožňuje obecně snadnější koupi vozu. Je možné využít kalkulačku na leasing auta. Banky nebo úvěrové společnosti si ověří výši přijmu a bonitu. Podmínky jsou transparentní a vyřízení netrvá dlouho.

Žadatel ale musí být připraven na akontaci. Může se jednat až o 30 % z pořizovací ceny nového vozu, což v případě pořizovací ceny auta 200 000 Kč znamená, že člověk musí složit sumu 60 000 Kč.

Za další nevýhody se dá označit, že auto během splácení vlastní leasingová společnost. Navíc auto může řídit pouze osoba, jež je vedená ve smlouvě. Po splacení leasingového úvěru se člověk stane majitelem vozu.

Při prodeji auta musí člověk prvně odkoupit vůz od leasingové společnosti, následně je možné předčasně vypovědět smlouvu a pojí se s tím poplatky.

Operativní leasing se definuje jako nájemní vztah mezi člověkem a věřitelem. Žadatel na tento leasing nepotřebuje akontaci. Nezpochybněnou výhodou je, že se člověk stará pouze o placení. O služby jako opravy, servis a údržbu se stará věřitel, což znamená, že to hradí. Při nepojízdném vozidle věřitel většinou poskytne náhradní vůz.

Oproti tomu se člověk nikdy nestane majitelem vozu. Při ukončení leasingu se může člověk domluvit na novém. Ve smlouvě jsou upraveny podmínky jako počet najetých kilometrů a osoby, jež mohou auto řídit.

Níže je uvedeno 8 srovnání nejlepších a nejvýhodnějších půjček na auto jak banky, tak nebankovky.

1. Zonky – nejvýhodnější nebankovní půjčka na auto

Zonky má nízký úrok od 3,99 % a variabilní dobou splácení. Žadatel si může upravit dobu splácení od 12 až do 120 měsíců. Kromě variabilní doby splácení si též člověk nastaví výši splátek. Tato nejvýhodnější půjčka na auto může být ve výši od 5 000 až do 900 000 Kč.

Bez poplatků je mimořádná splátka a předčasné splacení. Zonky si akorát naúčtuje poplatek za sjednání úvěru na auto ve výši 2 %.

2. Driveto – operativní leasing

Pro někoho nemusí být vhodná ani nejvýhodnější půjčka, pak je možná nejlepší řešení auto na operativní leasing. U společnosti Driveto může člověk vybírat z několika značek aut (Škoda, BMW, Audi, Volkswagen, Hyundai, Kia, Volvo, Fiat a další).

Na stránkách žadatel ocení přehledný filtr a auto se tu najde opravdu pro každého – menší auta, vozy pro celou rodinu, SUV a pro náročnější klientelu luxusní vozy.

Společnosti člověk zaplatí každý měsíc jednu platbu. Smlouva obsahuje též povinné ručení, havarijní pojištění, servis včetně letních a zimních pneumatik a jejich uskladnění. Pokud se člověku auto líbit nebude, může jej vrátit a vyměnit za jiné.

U Driveto je nevýhodou, že při poruše vozu člověk nedostane náhradní vozidlo. U pojištění chybí čelní sklo, což není úplně ideální, jelikož k rozbití může dojít kdykoliv. Operativní leasing jde komplexně sjednat online a vyzvednutí auta je v Praze.

3. mBank – nejlepší půjčka s nejnižším úrokem na trhu

mBank půjčka poskytuje na auto až 1 000 000 Kč, jedná se v tomto případě o nejlepší bezúčelový úvěr. Dobu splácení si žadatel může upravit v rozmezí 12 měsíců až 8 let. Půjčka má nejnižší úrok od 2,99 %. To ovlivňuje několik faktorů. Jeden z nich je i sjednání pojištění proti neschopnosti splácet.

Každému žadateli mohou být dány odlišné finální podmínky. Člověk se finální částku kolik zaplatí dozví po nabídce, poté si může promyslet, zda sjedná, či nesjedná.

mBank si účtuje 2 % z celkové půjčené částky. Tato banka nabízí nejlepší půjčku na auto na trhu. Pro nové klienty poskytuje mBank půjčku 40 000, která je dokonce bez úroků.

4. Moneta – bankovní půjčka

I Moneta půjčka nabízí bezúčelový úvěr na auto. Jedná se o Expres půjčku s úrokem již od 6,4 % ročně s RPSN 6,6 %. Vše se ale odvíjí od toho, kolik si člověk chce půjčit a jak dlouho bude splácet. Žadatel ocení, že tento úvěr zařídí bez zbytečné administrace.

Pro žadatele vychází nejvýhodněji, aby si žádost o schválení půjčky zařídil online. Při telefonním hovoru a návštěvě pobočky si účtují poplatek 1 295 Kč za vyřízení. U této půjčky se platí poplatky za předčasné splacení či zaplacení určité části jistiny.

5. Equa Bank – bankovní autopůjčka

U této banky člověk ocení, že je poskytnutí zdarma a bez poplatků. Výše úroku je na 5,7 %. Žadatel může využít Equa bank půjčky kalkulačku a jednoduše sjedná úvěr na auto kompletně online. Člověk si nastaví výši splátek a dobu splácení. Ta může být 3 měsíce i 10 let.

Equa bank se spojila s Raiffeisenbak, úvěr je nyní možné sjednat tak u této banky.

6. Česká spořitelna – nejlepší půjčka s odpouštěním splátek

U České spořitelny půjčka na auto startuje úroková sazba na 5,8 %. Půjčku na auto žadatel snadno sjedná online nebo na některé ze 418 poboček. Zájemce dokonce do 30 dnů může půjčku vrátit, pokud s ní nebude spokojen. Člověk si podle svých možností nastaví výši splátek a dobu splácení.

Banka nabízí službu odložení splátek, na tu má člověk nárok po 6 zaplacených pravidelných platbách, a to dokonce i 2x za rok. Další výhodu, kterou poskytují je odpuštění splátek. Za řádné splácení může být odpuštěno až 8 splátek.

7. Cofidis – nebankovní bezúčelový úvěr

Cofidis půjčka na cokoliv je bezúčelový úvěr s RPSN od 4,49 %. Při menší půjčce je nejnižší úrok 2,49 %, oproti tomu dlouhodobá půjčka může mít úrok až 11 %. Člověk může získat úvěr od 10 000 Kč až do 1 000 000 Kč.

Po sjednání půjčky zašlou peníze do 24 hodin na účet. Výši úroků a RPSN člověk uvidí ještě před zadáním osobních údajů.

8. Homecredit – nebankovní půjčka

Tato společnost poskytuje i speciální půjčku na auto. Ta se dá využít v určeném autobazaru, jež uvádí Home Credit na svých stránkách. Chybí ale důležité informace a člověk se vše dozví až v konkrétním bazaru. To se nemusí zdát jako ten nejlepší způsob, jak si sjednat nejvýhodnější půjčku na auto.

Druhá varianta je půjčka na cokoliv. Ta může být ve výši 10 000 Kč až 250 000 Kč. Doba splácení je flexibilní, nejsou poplatky za sjednání a vedení půjčky. Žadatel nepotřebuje ručitele a předčasné splacení úvěru u Home Credit je zdarma. I tady člověk může do 30 dnů půjčku zdarma vrátit.

Po dojednání smlouvy (předání údajů) člověk získá výši úroku a RPSN, což nepůsobí úplně jako transparentní podmínky.

Když banka zamítne žádost: Nejlepší nebankovní půjčka diskuze

Pokud žadateli z nějakého důvodu banky žádost zamítly, pravděpodobně mu už zbývá se pouze obrátit na nebankovní půjčky. Člověk by se měl zamyslet, zda opravdu potřebuje další půjčku a zvážit, zda další úvěr je vhodným řešením a nezpůsobí to daleko větší pád do finančních problémů.

Pokud žadatel potřebuje sjednat nejlepší nebankovní půjčku, diskuze o tom, která je ta nejlepší opět musí vycházet z individuálního přístupu. Většina lidí, která nemá jinou možnost například z důvodu insolvence a exekučního řízení považuje za nejlepší půjčky, právě ty od nebankovek, naproti tomu nejlevnější půjčky se spíše sjednají u bankovních institucí.

Nejlepší nebankovní půjčky a diskuze o tom, že se hodí hlavně jako vhodná alternativa pro lidi v složité finanční situaci, je téměř bez pochyb. Nebankovky převážně cílí na lidi, kteří u banky nepochodili.

Mezi ověřené nejlepší nebankovní půjčky patří:

Půjčky člověk sjedná online raz dva, mají rychlý proces schválení. Nebankovky formálně nahlédnou do registru dlužníků a žadatel má možnost i předčasného splacení. Aby se tyto subjekty ochránily před neplatiči, musí být žadatel připraven na vyšší úroky a vysoké poplatky v případě nesplácení.

Nejlevnější půjčka shrnutí

Získání nejlevnější půjčky, ať už nejvýhodnější půjčky na auto, nebo bezúčelového úvěru, může zabrat pár minut a většina se dá vyřešit online, aniž by člověk musel řešit složitou administrativu. Jako pomocník, aby se žadatel zorientoval na trhu nabídek, by měl využít srovnávač a kalkulačku na nejlevnější půjčku na auto.

Pro každého může být jiná nejlevnější půjčka a záleží na několik faktorů, které to ovlivňují. Stále ale platí, že banky poskytují bezpečnější a výhodnější podmínky. Žádná „nejvýhodnější půjčka“ by se neměla uzavírat na základě toho, že je tak pojmenována.

Je třeba si vše porovnat, informovat se a zjistit, který úvěr bude pro člověka ten nejlepší. Alternativou na spotřebitelský úvěr na koupi vozu může být jedna z forem leasingu.

Sjednání nejlevnější půjčky na cokoliv či nejlepší půjčky na auto by nemělo být nikdy nepromyšlené a ukvapené. I ta nejvýhodnější půjčka na auto a ten nejlepší úvěr zasáhne rozpočet na delší dobu.

Je dobré, aby člověk zvážil možnosti pojištění a chránil se před nenadálými a nepříjemnými situacemi. Přece jenom, člověk nikdy neví co přijde.

Žadatel by nikdy neměl zapomínat na pravidla zodpovědného půjčování. Ať už si vybere bankovní nejlevnější půjčku, nebo nejlepší nebankovní úvěr. Oboje je závazek na nějaký čas.