Půjčka na Vánoce

Před Vánoci zájem o půjčky stoupá. Mnoho lidí si půjčuje na vánoční dárky, s čímž se automaticky pojí riziko finančních problémů v budoucnu.

Během Vánoc si lidé půjčují především u nebankovních společností, které úvěr poskytnou rychle a bez nutnosti vyhovět striktním podmínkám. Prakticky každá nebankovní společnost půjčku na Vánoce poskytne, má-li žadatel pravidelný příjem.

Často si lidé na Vánoce půjčují jen menší částky v řádu několika tisíc korun, které musí vrátit do několika týdnů. A právě zde je kámen úrazu – pokud člověk nemá peněz nazbyt nyní, jak může být schopen splatit půjčku včetně úroků za tři nebo čtyři týdny?

Obecně platí, že není moudré brát si půjčku na něco, co není životně důležité. Často se lidé, kteří si půjčí na vánoční dárky, na dovolenou apod., dostávají do skutečných finančních problémů, které mohou skončit i exekucí. Mnohdy totiž zapomínají, že sankce za prodlení jsou u půjček, zvláště těch nebankovních, velmi vysoké.

Půjčka by měla být řešením jen tehdy, když si je člověk absolutně jistý, že ji bude schopen splatit včas. V takovém případě lze zvolit například půjčku bez úroků a poplatků, kterou nabízí několik ověřených nebankovních společností. Za předpokladu, že ji klient splatí včas, nezaplatí vůbec nic navíc.

Jestliže si je zájemce naprosto jistý, že půjčku na Vánoce splatí včas, může využít srovnávač nebankovních půjček, který mu nabídne nejvýhodnější dostupné úvěry odpovídající jeho požadavkům.

Vždy je však namístě zvážit také jiné možnosti získání peněz, zvláště pokud mají sloužit na nákup ne zcela potřebných věcí.