Půjčka ve zkušební době

pujcka-2000-kc

Rychlé půjčky ve zkušební době mohou člověka zachránit zejména v situacích, kdy se vyskytnou neočekávané výdaje, které je nutné zaplatit ihned. Co je dobré o takových půjčkách vědět a jaké jsou podmínky pro jejich získání?

Rychlé půjčky ve zkušební době jsou nabízeny nebankovními institucemi. Vždy je namístě si pohlídat, že vybraná společnost vlastní licenci od České národní banky. Vhodné je rovněž pročtení recenzí od lidí, kteří danou půjčku v minulosti vyzkoušeli. Jedině tak se lze vyhnout různým podvodníkům a lichvářům, kteří se bohužel na trhu s půjčkami stále vyskytují.

Okamžité půjčky v řádu pár tisíců korun se řadí mezi tzv. mikropůjčky, pro které je typická poměrně krátká doba splatnosti. Zpravidla se tedy jedná o krátkodobé půjčky do výplaty, které je třeba splatit do několika týdnů.

Sjednání rychlé půjčky ve zkušební době

Podání žádosti o rychlou půjčku ve zkušební době je velice jednoduché. Stačí navštívit webové stránky poskytovatele, v kalkulačce půjčky nastavit požadovanou výši úvěru a dobu splatnosti, vyplnit základní údaje o sobě a poté počkat na schválení půjčky. V některých případech je nutné doložit výši příjmu, což lze učinit například prostřednictvím výpisu z účtu. Půjčka bude v co nejkratší možné době vyplacena na bankovní účet žadatele.

Splácení rychlé půjčky ve zkušební době

Většinou se půjčky ve zkušební době splácí bankovním převodem na účet poskytovatele. Doba splatnosti bývá od několika dní do pár týdnů, s čímž je při vyřizování půjčky potřeba počítat.

Pokud má klient problém půjčku splatit včas, může zažádat o odklad splátky. Určitě se v takové situaci nevyplácí dělat mrtvého brouka – s věřitelem je nutné komunikovat a pokusit se domluvit na alternativním řešení.

Podmínky pro získání půjčky ve zkušební době

Nebankovní rychlou půjčku ve zkušební době mohou získat ti, kteří splňují následující podmínky:

  • věk min. 18 let
  • vlastní bankovní účet
  • žádné úvěry po splatnosti
  • dostatečný příjem

Podmínku bezdlužnosti a dostatečného příjmu není nutné splňovat vždy. Některé společnosti totiž poskytují i půjčky pro nezaměstnané, půjčky pro zadlužené, půjčky bez registru a půjčky bez doložení příjmu. Před sjednáním úvěru se vyplatí zaměřit na výši RPSN, od které se odvíjí výhodnost úvěru.