Půjčka bez úroku – bezúročná, smlouva

pujcka-bez-uroku-2

Bezúročné půjčky jsou nabízené bankami i nebankovními společnostmi. Za jakých podmínek jsou půjčky s nulovým úrokem poskytovány a kdo je může získat?

Půjčky bez úroků lze sjednat v bance i u nebankovní společnosti, v některých případech je nabízejí také zaměstnavatelé v rámci benefitů.

Je třeba počítat s tím, že ačkoliv je úroková sazba 0 %, RPSN nulová být nemusí. Důvod je prostý. S půjčkou se totiž mohou pojit různé poplatky, například za poskytnutí úvěru či za jeho vedení.

Bezúročná půjčka tedy není automaticky půjčka zdarma, která je mnoha společnostmi nabízena novým klientům. U tzv. první půjčky zdarma je RPSN 0 % a klient tedy nepřeplatí nic navíc. Často jde také o půjčku bez registru na splátky.

Bezúročná bankovní půjčka

Banky bezúročné půjčky nenabízejí tak často jako nebankovní společnosti, přesto je možné na nabídky bezúročných bankovních půjček narazit. Příkladem je půjčka bez úroku od mBank, kterou lze sjednat ve výši od 10 000 do 40 000 Kč, a to na 1 nebo 2 roky. Při sjednání půjčky se platí jednorázový poplatek ve výši 2 % z půjčené částky.

Podmínkou pro získání půjčky je plnoletost, trvalé či přechodné bydliště v ČR, bezdlužnost a pravidelný příjem. Bez úroku je pouze první půjčka od mBank, u dalších úvěrů jsou již účtovány úroky.

Bezúročná nebankovní půjčka

Ve většině případů platí, že nebankovní půjčky je jednodušší získat, ovšem pojí se s nimi vyšší poplatky. Při výběru vhodného produktu je tedy potřeba se na výši poplatků zaměřit.

Existují také nebankovní půjčky zdarma, které jsou poskytované novým klientům. Příkladem je Zaplo půjčka, která je až do výše 16 000 Kč zcela zdarma, tedy alespoň za předpokladu řádného splacení. V případě prodlení se začnou účtovat sankce, s čímž je nutné počítat.

Podmínky pro žadatele se u nebankovních půjček liší společnost od společnosti. Většinou je nutná plnoletost a bydliště na území v ČR, ve většině případů také bezdlužnost a pravidelný příjem. Existují však také nebankovní půjčky bez doložení příjmu či nebankovní půjčky bez registru.