Půjčka a úvěr KB – kalkulačka, konsolidace

komercni-banka-2

Komerční banka je třetí největší bankou u nás. Nabízí běžné bankovní produkty pro spotřebitele i podnikatele, například osobní účty, hypotéky, spořicí účty a tak dále. Kromě toho lze u KB sjednat také půjčku, a to až do výše 2 500 000 Kč. Komerční banka nabízí dva typy úvěrů a také konsolidaci půjček. Jaké mají jednotlivé produkty parametry a kdo je může získat?

V portfoliu Komerční banky lze nalézt Osobní půjčku, Studentskou půjčku a konsolidaci nebo refinancování půjček s názvem Optimální půjčka.

Mimo to KB nabízí jeden z nejlepších termínovaných vkladů. Jedná se o alternativu spořicího účtu s výhodnějším úročením, nevýhodou však je, že na peníze nelze po určitou dobu sahat. Nicméně termínované vklady KB jsou jedny z nejoblíbenějších.

Osobní půjčka KB

Tzv. Osobní půjčka představuje neúčelový spotřebitelský úvěr a peníze je tudíž možné použít na cokoliv, třeba také jako půjčku na auto. S půjčkou se pojí řada výhod, mezi něž patří:

  • rozložení splátek dle vlastních potřeb
  • mimořádné splátky i předčasné splacení celého úvěru zdarma
  • rychlé a jednoduché vyřízení

Osobní půjčka KB je poskytována až do výše 2 500 000 Kč. Jedná se o neúčelový úvěr se splatností až 8 let a úrokovou sazbou od 4,7 % ročně. Mezi hlavní výhody Osobní půjčky patří:

  • splátky si lze rozložit dle vlastních potřeb
  • možnost předčasného splacení části nebo celého úvěru zdarma
  • rychlé vyhodnocení žádosti a žádné zbytečné papírování

Mezi podmínky pro poskytnutí půjčky patří české občanství (či povolení k pobytu v ČR), dva doklady totožnosti, běžný účet u Komerční banky a dostatečný příjem.

Žádost o úvěr Komerční Banky lze podat online v internetovém či mobilním bankovnictví nebo na pobočce Komerční banky.

Podmínky pro poskytnutí půjčky od Komerční banky:

  • české občanství / povolení k pobytu v ČR
  • dva doklady totožnosti
  • dostatečně vysoký a pravidelný příjem
  • běžný účet u Komerční banky

Je třeba počítat s tím, že ne každý na půjčku od Komerční banky dosáhne, a to platí i pro zmíněný spotřebitelský úvěr na auto. Bankovní instituce jsou známé tím, že poměrně přísně prověřují bonitu žadatelů o úvěr, a jakmile má člověk nízký příjem nebo záznam v úvěrovém registru, půjčku neposkytnou.

Podmínky úvěrů od Komerční banky lze snadno zjistit na hypoteční kalkulačce KB. Komerční banka nabízí také kalkulačku pro výpočet poplatku za předčasné splacení hypotéky, jehož výše se stanovuje individuálně.

Zájemci o půjčku, kteří byli u Komerční banky odmítnuti, se mohou obrátit na jednu z nebankovních společností. Nutno však podotknout, že nebankovní úvěry jsou v porovnání s těmi bankovními relativně drahé.

Komerční banka, jako jedna z mála českých bank, poskytuje navíc také studentskou půjčku.

Studentská půjčka KB

Studentská půjčka s názvem Gaudeamus je účelový úvěr na uhrazení školného či jiných výdajů spojených se studiem. Využít jí mohou studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol. Je poskytována až do výše 600 000 Kč a její hlavní výhodou je, že během studia lze platit pouze úroky, celý úvěr je poté splatný po ukončení studia.

Podmínkou pro získání studentské půjčky KB je potvrzení o studiu, dva doklady totožnosti a běžný účet u Komerční banky.

Konsolidace půjček KB

Konsolidace s názvem Optimální půjčka umožňuje sloučení nevýhodných úvěrů ve výši až 2 500 000 Kč a s dobou splatnosti až 120 měsíců. Vyřízení, správa úvěru i předčasné splacení jsou zdarma a výši splátek si klient zvolí sám. Do konsolidace lze zahnout půjčky, kreditní karty a kontokorenty.

Podmínkou pro poskytnutí konsolidace je plnoletost, dva doklady totožnost a dostatečný příjem.