Konsolidace nebankovních půjček

konsolidace-2

Konsolidace půjček znamená sloučení několika půjček do jedné. Cílem je snížit poplatky a úroky a mít lepší přehled o aktuálních závazcích. Konsolidaci je dnes možné sjednat téměř u všech bank i mnoha nebankovních společností, nabídka je tedy velmi široká. Jak konsolidace funguje a jaké se k ní vážou podmínky?

Sloučení neboli konsolidace půjček je finanční produkt, který ocení každý, kdo má dvě a více úvěrů. V praxi konsolidace znamená, že vybraná instituce (banka nebo nebankovní společnost) přebere všechny stávající půjčky klienta a splatí je. Klientovi poté poskytne novou půjčku ve výši rovnající se celkové výši jeho půjček, která se splácí běžným způsobem. Klient tedy splácí jen jeden úvěr a úroky jsou mu účtovány pouze jednou.

Vzhledem k tomu, že se finanční instituce snaží získat nové klienty, je v mnoha případech možné získat skutečně výhodnou úrokovou sazbu. Pokud má tedy člověk více nesplacených půjček, měl by o jejich sloučení rozhodně uvažovat.

Výhody konsolidace půjček:

  • nižší měsíční splátky
  • lepší přehled o financích
  • možnost přizpůsobit si podmínky půjčky – dobu splácení a výši splátek
  • sjednání a vedení úvěru bez poplatků
  • možnost půjčit si peníze navíc

Konsolidovat je možné celou řadu úvěrů – bankovní a nebankovní půjčky, kontokorenty, kreditní karty, v některých případech také leasingy. Není však možné konsolidovat úvěry na bydlení.

Maximální výše nového úvěru se u jednotlivých poskytovatelů konsolidace liší, nicméně zpravidla se jedná o částky ve výši až do 1 000 000 Kč.

Jak sjednat konsolidaci

Zažádat o konsolidaci půjček lze zpravidla online na webových stránkách vybrané společnosti. Další možností je osobně se vydat na pobočku a vše potřebné tam zařídit. Vyřízení nebývá složité, většinou stačí poskytnout dokumentace týkající se úvěrů, které mají být sloučeny, a potřebné doklady totožnosti.