Studentská půjčka Česká spořitelna

studentska-pujcka-2

Studentskou půjčku lze využít na financování nákladů spojených se studiem, například na zaplacení školného nebo nákup nezbytné elektroniky. V současné době půjčky pro studenty nabízí několik bank včetně České spořitelny. Jaké jsou podmínky studentské půjčky od České spořitelny a kdo ji může získat?

Půjčky pro studenty u nás zatím nejsou tak rozšířené. Banky studentům nabízejí spíše jiné produkty, například studentské účty, kontokorent, v některých případech kreditní kartu apod. Důvodem je, že ve většině případů je nutné disponovat pravidelným příjmem, jinak banka půjčku neposkytne.

Půjčky pro studenty jsou účelové a lze je využít pouze k pokrytí výdajů, které se vážou ke studiu. Může se tedy jednat například o:

  • školné
  • výdaje spojené se studiem v zahraničí
  • notebook
  • vzdělávací kurz
  • ubytování na kolejích

Mezi výhody studentských půjček patří možnost splácet pouze úroky a celou půjčku splatit až po ukončení studia. Sjednání a vedení půjčky je prakticky vždy bez poplatků. K studentské půjčce se hodí založit také nejlepší studentský účet.

Žadatelé o studentskou půjčku online musí doložit potvrzení o studiu či ISIC kartu. Další podmínkou je věk do 26 let, bankovní účet na své jméno a většinou také ručitel, který úvěr zajistí. Pravidelný výdělek se ve většině případů dokládat nemusí.

Studentská půjčka ČS

Půjčku pro studenty od České spořitelny je možné sjednat ve výši od 30 000 do 300 000 Kč. Doba splatnosti je 1 rok až 10 let. Žadatel musí být studentem vysoké školy či víceleté odborné školy. Výhodou jsou příznivé úroky, vyřízení zdarma a splácení půjčky až po ukončení studia.