Půjčky se záznamem v registru

czechmoneyonablackbackground-banknotesof2000

Nabídka půjček, zejména těch nebankovních, je takřka nekonečná. Nicméně pokud má však člověk záznam v jednom z úvěrových registrů, výběr úvěrů se zužuje. Jaké jsou v takovém případě možnosti? Jak získat půjčku se záznamem v registru a na jaké podmínky se připravit?

K drtivé většině půjček se váže podmínka nemít záznam v registru dlužníků. Jakmile člověk nějaký záznam má, většina společností mu z pochopitelných důvodů nepůjčí.

Některé nebankovní instituce však nabízejí produkt s názvem rychlá půjčka bez registru, který je i těmto lidem dostupný. Podmínkou pro jeho získání bývá dostatečný příjem, který je nutné doložit v průběhu žádosti o půjčku.

Někdy se však také dají získat půjčky bez prokazování příjmu. Nutno však podotknout, že jsou všichni poskytovatelé půjček povinni úvěrové registry kontrolovat, a kdo tak nečiní, balancuje na hraně zákona.

Každý zájemce o půjčku bez nahlížení do registru by se měl připravit také na to, že skutečnost, že je půjčka je pro poskytovatele riziková, což je vyvažováno vysokými poplatky. Rozhodně tedy nelze říci, že by se půjčky se záznamem v registru vyplatily.

Žádost o půjčku se záznamem v registru

O extra rychlé půjčky bez registru se většinou žádá online, nicméně některé společnosti umožňují také telefonické žádosti. Zpravidla tedy stačí vyplnit online formulář na webu poskytovatele, odeslat jej a vyčkat na schválení. Poté jsou peníze obvykle do hodiny na účtu. Pokud se jedná o hotovostní půjčku rychle bez registru, doveze peníze zástupce společnosti na předem dohodnuté místo.

Splácení půjček se záznamem v registru

Forma splácení záleží na konkrétním poskytovateli. Ve většině případů se však půjčky bez registru řadí mezi mikropůjčky, které jsou poskytovány v relativně nízké výši a na krátkou dobu. Splatnost tedy bývá několik týdnů, maximálně měsíc. Mikropůjčky mají ale poměrně vysoké úroky a další poplatky.

Splátka se zasílá jednorázově na účet poskytovatele, respektive bankovním převodem nebo složenkou. Pokud člověk není schopen dodržet termín splatnosti, měl by neprodleně kontaktovat zákaznickou podporu dané instituce a domluvit si odložení splátek.