Půjčky bankovní

bankovni-pujcky

V porovnání s nebankovními půjčkami se s půjčkami bankovními pojí přísnější podmínky pro poskytnutí. Na druhou stranu však banky nabízejí výhodnější úrokové sazby a vyžadují méně poplatků. Co dalšího je dobré o bankovních úvěrech vědět?

Každý zájemce o půjčku, který se rozhoduje mezi nabídkou banky a nebankovní společnosti, by měl vědět, že na bankovní úvěr je mnohem těžší dosáhnout. Banky velmi důkladně prověřují bonitu žadatele, proto je nutné disponovat skutečně dostatečným příjmem, nemít žádné záznamy v registru dlužníků a podobně.

Proto není divu, že se mnoho lidí obrací na nebankovní subjekty, které půjčí téměř každému, kdo má alespoň nějaký příjem. Na druhou stranu u banky se člověk nemusí bát žádného podvodu a celkově jsou pro klienta bankovní úvěry bezpečnější než ty nebankovní.

Nejvýhodnější bankovní půjčka

Nabídka bankovních půjček je široká a proto může být obtížné se v ní vyznat. Půjčky nabízí každá banka, a to obvykle v několika variantách, tudíž nastává otázka, jak najít tu nejvýhodnější. Pro vyhledání nejvýhodnějšího úvěru je možné využít online kalkulačky půjček, které jsou dostupné na nezávislých webech věnovaných finančním tématům.

Do úvěrové kalkulačky zpravidla stačí zadat požadovanou výši půjčky a splatnost a zobrazí se aktuálně dostupné nabídky. Zájemce o půjčku si jednu z nich jednoduše vybere a případně rovnou sjedná skrze jednoduchý formulář. Kalkulačky půjček jsou však nezávazné a lze si prostřednictvím nich například jen udělat přehled o trhu s bankovními půjčkami.

Ukazatelem výhodnosti půjčky je především RPSN (roční procentní sazba nákladů), která v sobě zahrnuje úrokovou sazbu i veškeré poplatky spojené s půjčkou. RPSN je tedy tím, čím se člověk měl při výběru půjčky řídit.

U jaké banky sjednat půjčku?

Různé varianty půjček nabízí každá tuzemská banka, proto je rozhodně z čeho vybírat. Aktuálně lze o půjčku požádat například u těchto bank:

O bankovní spotřebitelské úvěry úvěry mohou žádat fyzické osoby starší 18 let, které disponují dostatečným příjmem a nemají žádné závazky po splatnosti.

Bankovní půjčky a výplata peněz

Banky půjčky vyplácejí na účet, a to zpravidla ihned po schválení žádosti a podpisu smlouvy. Vyhodnocovací proces může nějakou dobu trvat, nicméně poté se peníze na účtu objeví prakticky okamžitě. Bohužel nejsou dostupné žádné bankovní půjčky v hotovosti, půjčka na ruku je doménou nebankovních poskytovatelů úvěrů.