Půjčky – recenze – nebankovní, nebanka, Kamali a další

czechmoneyonablackbackground-banknotesof2000

Finanční gramotnost Čechů se stále nedaří zvyšovat takovým tempem, aby byla dostačující. Velká část populace neví, jak řešit složitější finanční operace. Proto je potřeba mít důkladný přehled o nabídkách půjček a před uzavřením smlouvy číst nejen podmínky, nýbrž i ohlasy klientů. Jaké jsou recenze na nebankovní půjčky?

Klesající nebo v lepším případě stagnující finanční gramotnost Čechů lze částečně vysvětlit stále se rozšiřujícím trhem s finančními produkty. Pro běžného člověka je trh příliš komplikovaný a nepřehledný. Působí zde velké množství bank, a každá z nich nabízí spoustu produktů, ať už jde o úvěry, hypotéky nebo spoření.

Nebankovní půjčky – recenze

Mimo klasické bankovní domy existují alternativy v podobě nebankovních subjektů, které rostou velkým tempem. Velký zájem o půjčky všeho druhu nasvědčuje, že finanční trh stále není velkým počtem peněžních institucí nasycen.

Nebankovní půjčky jsou oproti bankám shovívavější co se schvalování úvěrů týče. Nelpí tolik na absolutní finanční neposkvrněnosti svých klientů, a často pro ně není překážkou ani negativní záznam v registru dlužníků. Podstatná je aktuální solventnost a schopnost žadatele nabízenou půjčku splácet. Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu jsou již běžnou záležitostí na trhu finančních produktů.

Jednodušší podmínky a snazší dostupnost půjček v mnoha lidech vyvolává opodstatněné obavy, zda se za inzerovanými výhodnými nabídkami neskrývají úřední kličky či jiná svízel v podobě nepřiznaných poplatků nebo anuitní navyšování úrokových sazeb.

Z těchto důvodů je důležité dbát na zkušenosti ostatních klientů. Nebankovní půjčky – recenze jsou vyhledávaným heslem na internetu a dokáží poskytnout cenné rady od běžných lidí. Jaké jsou recenze na konkrétní nebankovní půjčky?

Nebanka recenze

Nebanka není klasickou nebankovní společností. Zaměřuje se na investiční crowdfunding, tedy financování projektů od velkého počtu zainteresovaných investorů prostřednictvím internetu. Partnerem Nebanky je Equa Bank.

Zákazník, který vloží důvěru v Nebanku, žádá zpravidla o financování výstavby nebo rekonstrukce nemovitostí. Úrok je vždy vypočítán na základě klientovy bonity a začíná na 4,75 %. Klient dostává volnou ruku v případě splátek, kdy je na jeho uvážení, zda bude splátky úroku hradit každý měsíc a jistinu až na konci, nebo splatí úrok jednou ročně.

Názorů na nebanku na internetu nekoluje mnoho. Lidé se tázají spíše na možnosti investice (zafinancování projektu), než na úvěr samotný. Obojí má svá rizika a je potřeba dobře zvážit každý krok. Zejména není-li Nebanka ještě tolik zažitá a všeobecně známá.

Kamali recenze

Kamali je dobře známá a léty prověřená nebankovní společnost. Sází na rychlou půjčku do 10 minut a až do 15 tisíc a při splacení úvěru do 14 dnů je půjčka zcela bezúročná. Kamali recenze se různí a zkušenosti jsou všelijaké.

Kamali byla dobrá, protože pokud víte, že peníze opravdu vrátíte z výplaty v termínu a nebudete žádat o prodloužení splatnosti, tak je bezúročná. Prostě si půjčíte 3 tisíce a nevrátíte ani o korunu víc, vyzkoušeno. Jen dávají hodně pozor na to kolik půjčí. Chtěla jsem 5 tisíc, ovšem z platu mi vypočetli, že maximálně tři.

Další Kamali recenze zmiňují skvělou pomoc před výplatou za nízký úrok v případě jednorázové splátky. Půjčka rozložená do více splátek už tolik výhodná není, ovšem i tak je to pomoc v nesnázích. Každému ji však neschválí ani při nejnižší částce a to bez udání důvodu.

Jiné ohlasy hovoří o neseriózním jednání ze strany Kamali, kdy byla půjčka zamítnuta bez udání důvodu i velmi loajálním a stálým klientům. Přičemž společnost příliš snadno a zbrkle zadává i potenciálně problémové klienty do registru dlužníků, čímž jim znevýhodňuje budoucí žádosti o úvěr na několik let.

Acema recenze

Acema se soustředí na podnikatelské úvěry pro firmy i živnostníky a spotřebitelské půjčky. Bezúčelové, rychlé, bez zbytečné administrativy a se zárukou nízkých splátek. Acema recenze se z velké části přiklánějí k negativnímu hodnocení.

Úvěr od společnosti ACEMA bych nedoporučil ani svému největšímu nepříteli. Úvěr od téhle společnosti rovná se lichvě a od začátku jim jde pouze a jen o jediné a to zmocnit se Vaší nemovitosti, kterou ručíte.

Mnozí připodobňují úvěry od ACEMA k lichvě, neboť v době trvání smlouvy neustále docházelo k navyšování úrokových sazeb a změnám poplatků. V případě zpoždění, respektive přímo vynechání splátek je na klienta uvalený okamžitý insolvenční návrh.

Nejdřív si spočítejte, kolik chcete půjčit, pak reálně, kolik vám půjčí oni a jak vysoké jsou splátky a o kolik přeplatíte. Myslím, že se budete divit.

Najdou se však i pozitivní zpětné vazby, kdy si klienti chválí nalezení ideálního řešení jejich finančních potíží, když u banky a jiných nebankovních společností nenašli společnou cestu. Ani vyšší půjčka v řádu půl milionu korun nebývá u ACEMy problém.

Cofidis recenze

Společnost Cofidis má mezi nebankovními půjčkami vybudované stabilní jméno. Garantuje nejnižší RPSN, bez skrytých poplatků a se sjednáním i vedením půjčky zdarma. Cofidis recenze shromažďují spíše negativní zkušenosti, ruku v ruce s těmi pozitivními.

Ano i já mám půjčku od Cofidisu už 3 roky, šílené úroky. Každý měsíc platím cca 2000 Kč a dluh stále neubývá!!! Jsem z toho už poměrně dost zoufalá, protože to vypadá, že to takhle sotva kdy doplatím. Pokud mohu někoho tímto stylem varovat, nechť si půjčí raději někde jinde.

Řada lidí varuje před neuváženým půjčováním a Cofidis vidí jako čirou hrozbu, neřkuli velmi pekelnou zkušenost. Odvolávají se přitom na účtování poplatků za služby, které klient nevyužívá, a jiné pofidérní praktiky. Bez předchozího informování se Cofidis podle názorů jednotlivců dopouští výkyvů v obchodních podmínkách a mění výši splátek dle svého uvážení.

Jestli můžu poradit, jsem právnička, ty smlouvy, které vám nabídnou tyhle úvěrové společnosti jsou příšerný, pro dlužníka obrovsky nevýhodný, strašně přeplatíte a když nebudete mít na splátku, úroky jsou pekelný. Pokud vám nepůjčí banka, rodina nebo přátelé, nepůjčujte si, akorát do toho zabřednete a budete už celej život jenom splácet dluhy.

I u Cofidis recenzí se však najdou bílé vlaštovky a vše není tak černobílé, jak se na první pohled může zdát. Značné procento klientů dostalo přesnou částku půjčky i přesný počet splátek. Úroky často vyšly lépe, než v bance. Lidé si chválí také nulové poplatky za předčasné doplacení úvěru.

Rovněž ne každá recenze je objektivní. Co člověk, to jiná zkušenost. Nelze unifikovat a jednoznačně říkat, co je dobré a co je špatné. Mnoho stížností a samozřejmě i pochval se nemusí zakládat na stoprocentní pravdě.  

Fair Credit recenze

Půjčku až 150 000 Kč v hotovosti nebo na účet nabízí společnost Fair Credit. S licencí od ČNB, bleskovým vyřízením a smlouvou srozumitelnou i laické veřejnosti se půjčka od Fair Credit zdá být optimálním řešením při finančních trablech. Co však říkají Fair Credit recenze?

Pro mě jsou tyto firmy naprosto nepřijatelné, nikdy bych si nepůjčila takto peníze. Vidím totiž, jaká je to lichva, jak jednají s lidmi, kteří nezvladnou včas zaplatit. Půjčka 20 000 Kč, celková částka k zaplacení 35 000 Kč. Myslím, že na tohle přistoupí leda totální analfabet.

Vlastní zkušenost je vlastní zkušenost, říká mnoho lidí. Zklamaní klienti hanobí Fair Credit všude, kde jim to příležitost umožní. Nechávají se slyšet, že je takový úvěr cesta do pekel. Stačí zpoždění se splátkou a nabíhají nehorázné úroky a během pouhých pár dní se dlužná částka zdvojnásobuje.

Druzí praktiky Fair Creditu hájí a považují je za naprosto normální. Dle jejich názoru je firma velice tolerantní, a když je vůle, lze se s ní vždy domluvit. Kdo dělá mrtvého brouka a nekomunikuje, škodí sám sobě. A schovávat se za insolvenci a neplatit není řešení.

Že to jsou lichváři? Ať si půjčí od banky a zkusí si přestat platit, to teprve poznají lichvu. V bance je čekají smluvní pokuty, penále, úroky z prodlení atd. Ve FairCreditu jasně od začátku vidí, kolik zaplatí.

Provident recenze

Půjčka Provident je na míru klientovým potřebám, na cokoli a se splatností až 48 měsíců. Půjčka až 130 tisíc s možností pojištění je jakýmsi poznávacím znamením společnosti Provident. Recenze jsou veskrze promíchané, stejně jako u ostatních nebankovních společností.

Už jsem měla půjčku od nich 4×. Vždy bez problému a ochotní. Zaměstnavateli nevolají, jen chtějí vidět pracovní smlouvu a popřípadě výplatní pásky.

Mnozí žehrají nad nejasnými pravidly co se splátek týče. Místo klasického měsíčního splátkového kalendáře probíhají splátky na týdenní bázi, notabene s vysokými úroky. Ozývají se výroky typu „brutální přeplácení“, „bezpáteřní lichvář“, nebo „zažijete peklo“.

Zaplo recenze

První půjčka až 16 000 Kč zdarma na 30 dní. Nulový úrok i RPSN. Rychlá krátkodobá půjčka od Zaplo láká nové zákazníky na výhodné první úvěry a má úspěch. Žádné poplatky za příchozí SMS zprávy, ani za jakékoli další služby. Co na tuto zdánlivě neodolatelnou nabídku říkají Zaplo recenze?

Vždycky se k vám chovají slušně a jsou vstřícný, i když se dostanete do potíží se splacením, jen se na to nesmíte vykašlat. Na Zaplo.cz jsem si půjčoval už mockrát. Nejvíc mě těší fakt, že když vrátím peníze dřív, nic mě to nestojí. Naopak zaplatím úrok jen za tu dobu, kdy jsem měl peníze skutečně k dispozici.

Podobnými rádoby PR výkřiky se internet jen hemží. Pro určité procento lidí je výhodnější vzít si bezúročnou půjčku a koupit si domácí spotřebič hned, než si jej vzít na splátky a přeplatit ho. Zaplo dle mnohých vstřícně a ochotně komunikuje a pomáhá i ve chvílích, kdy se klienti dostanou do potíží se splácením. Jen je potřeba řešit problém hned.

Lichva zabalená do pěkného papíru. Rozumově zdraví lidé si nepůjčují, a když si půjčují, jdou do prověřené banky a ne do Zapla.

Negativa jsou u Zapla ve výrazně nižším poměru než u jiných nebankovních společností. Byť někteří spílají nebankovce s pomalým zasíláním peněz, velká část klientů je spokojena a obrací se na Zaplo s důvěrou i opakovaně.

Home Credit recenze

Flexibilní půjčka s různou výší každý měsíc, či možnost odložení splátky. Až 250 000 Kč bez skrytých poplatků a zbytečného papírování. S Home Creditem lze pořídit řadu věcí na splátky. Co na tento způsob financování říkají Home Credit recenze?

Už od listopadu řeším vrácení peněz zpět na můj účet. Před měsícem jsem zaslala vše co po mě HC chtěl, včetně výpovědi. Výpověď potvrdili, peníze nevrátili. Nebyla to žádná závratná suma, ovšem 1200 Kč na chodníku nenajdu. Prostě jsou to zloději a lichváři se státním požehnáním.

Těžko najít na společnost kladné ohlasy. Většina recenzí na Home Credit nezná slitování a nenechává na společnosti nit suchou. Při jediné opožděné splátce zabavují majetek a nemají soucitu.

Upřímně vedle HC i česká státní správa vypadá jako moderní a kompetentní podnik. Jak na hotlince, tak v partnerských pobočkách sedí naprosto otrávení a nekompletní jedinci znaveni životem. Nulová ochota cokoliv řešit. Sjednání pujčky vypadá jako středověký rituál, HC nemá vlastní pobočky, takže chodíte k jakýmsi partnerům. Tam zas nic neví, trvá jim hodinu nebo víc vyhrabat nebo vytisknout podklady. Následně je posílají poštou HC, obyčejným psaním. Takže tak za dva týdny od sjednání půjčky máte peníze na účtě. Takhle bizarní systém nemá asi žádná banka v ČR, možná ani na světě.

Flexifin recenze

Nebankovní společnost s licencí ČNB jako zárukou důvěryhodnosti. Peníze lusknutím prstu až do výše 30 tisíc korun. Procento schválených žádostí dosahuje závratných 91 %. Nejjednodušší žádost v ČR. Čili samé superlativy. Co však na firemní prezentaci a hlavně výkon říkají FlexiFin recenze?

Méně známá nebankovní společnost znamená, že nemá zatím dostatek zákazníků, kteří by na ni mohli publikovat své názory a zkušenosti. Vesměs je zákazníky hodnocena kladně, ačkoli i zde se najde mnoho odmítačů, pro něž je nebankovní úvěr cestou nesprávnou. Za jakýchkoli okolností.

Profi Credit recenze

Rychlá půjčka, možnost odložení až tří splátek, nebankovní pojištěná půjčka. Pro stálé zákazníky nabízí Profi Credit Klub dobrého klienta, kde si zákazníci mohou dopřát:

  • Nižší splátky až o 15 %
  • Nadstandardní servis
  • Rychlejší schválení půjčky
  • Telefonní linka pro VIP zákazníky

Profi Credit recenze se přirozeně různí, nelze se jednoznačně přiklonit na jakoukoli ze stran. Opět zde padají silná slova jako lichva. Lidem se nelíbí nemožnost spočítat úvěr předem. Úroková sazba je totiž klientům nabízena individuálně dle jejich bonity.

Profi Credit půjčí snad každému, avšak připravte se na to, že musíte dodržovat splátky a bude to něco stát. Já u nich měla krátkodou, řádně splatila, vše OK.

S pochopením veřejnosti se nesetkává ani nemožnost uzavřít úvěr on-line. Na webových stránkách společnosti je možné pouze odeslat žádost. Zbytek je řešen telefonicky a následně na osobní schůzce s finančním zástupcem.