Půjčka pro důchodce bez registru

pujcka-pro-duchodce

Stejně jako rodiče na rodičovské dovolené či jiné nezaměstnané osoby mohou o půjčky žádat také důchodci. Jak o půjčku pro lidi v důchodu zažádat, jaké jsou podmínky a jak je to s půjčkami pro důchodce bez registru?

Půjčky pro důchodce bez registru jsou záležitostí nebankovních společností. Banka půjčku bez registru za žádných okolností neposkytne, jelikož pečlivě prověřuje bonitu a úvěrovou historii klientů.

Nabídka půjček pro důchodce bez registru

Nabídka půjček bez registru online a navíc pro osoby nezaměstnané bohužel není široká. Ještě těžší je pak získat dlouhodobou půjčku bez registru. Bývá pravidlem, že pro získání půjčky bez registru je nutné doložit výši a zdroj příjmu, přičemž větší šanci mají žadatelé, kteří jsou zaměstnáni.

Pokud člověk na nabídku půjčky pro důchodce bez registru přece jen narazí, měl by se dobře seznámit se všemi podmínkami a poplatky, které se k půjčce vážou.

Obecně platí, že půjčky pro nezaměstnané a ještě k tomu bez registru jsou extrémně nevýhodné.

Žádost o půjčku pro důchodce bez registru

Žádost o rychlou půjčku bez registru se podává online prostřednictvím webového formuláře, který je k dispozici na internetových stránkách vybrané společnosti. Není třeba nikam chodit a obvykle ani telefonovat.

V žádosti je třeba uvést základní údaje o sobě, svém příjmu apod. Poté už jen stačí žádost odeslat a vyčkat na její vyhodnocení, potažmo odeslání finančních prostředků.

Výplata půjčky

Půjčky bez registru přes internet bývají nejčastěji vypláceny na bankovní účet, a to prakticky ihned po schválení žádosti. Je třeba počítat s tím, že schvalovací proces může nějakou dobu trvat, zvláště jedná-li se o nového klienta.

Pozor na RPSN

Půjčky pro důchodce bez registru jsou, jak již bylo řečeno, velmi nevýhodné. Pojí se s nimi vysoké úroky a poplatky, a tak není neobvyklé, že RPSN dosahuje statisíců procent.

Takové půjčky často napáchají více škody než užitku, proto je rozhodně nelze nikomu doporučit.

Vždy je lepší zvolit alternativní řešení, pokud je to jen trochu možné – např. prodej nepotřebných věcí nebo půjčku od rodinného příslušníka, který nebude požadovat vysoké úroky.