Půjčka od soukromé osoby – recenze

proverene-pujcky-2

Výběru půjčky se vyplatí věnovat dostatek času. Úrokové sazby, potažmo RPSN se totiž u jednotlivých půjček může významně lišit. Zároveň je nutné o úvěr požádat společnost, která je spolehlivá a prověřená klienty.

Tím, zda je poskytovatel půjčky férový a prověřený, by se měli zabývat zejména lidé, kteří se rozhodli pro nebankovní půjčku. Bankovní úvěry jsou totiž bezpečné, není třeba se bát žádných podvodů ze strany banky.

Zájemci o nebankovní úvěr by se měli obracet pouze na společnosti, které jsou držiteli licence od České národní banky. Jedině tak se totiž jedná o oprávněné poskytovatele půjček, v opačném případě jde zpravidla o lichvu.

Jak zjistit, zda je půjčka prověřená?

Nejlépe se lze o bezpečnosti vybrané půjčky přesvědčit prostřednictvím klientských recenzí. Bez problémů lze dohledat např. Zaplo recenze, Ferratum recenze nebo Profi Credit recenze.

Vždy je třeba vyhledávat recenze na nezávislých webových portálech, nikoliv na oficiálním webu samotné půjčky. Hodnocení, které je zveřejněné na webu poskytovatele, bude zákonitě pozitivní.

O férovosti a spolehlivosti poskytovatele půjčky vypovídají také další aspekty, například srozumitelnost a transparentnost podmínek uvedených nejen v úvěrové smlouvě, nýbrž i na webu. Pokud poskytovatel úvěru mlží a zatajuje důležité informace, je lepší dát přednost jinému produktu.

Nabídka nebankovních úvěrů je nebývale široká, proto každý narazí na půjčku, která bude splňovat jeho požadavky. Určitě se vyplatí věnovat výběru úvěru dostatek času. Je důležité se zaměřit zejména na výši RPSN a také na výši sankcí při prodlení se splátkou.