Půjčky pro dlužníky – s exekucí bez zástavy

closeupofmalerealtorshowinghisemptysuitpocketsas

Dlužníci mají ztížené podmínky získání půjčky kvůli záznamům v registru dlužníků nebo exekučnímu řízení. Také oni však mohou získat půjčku od nebankovní společnosti. Kdo nabízí okamžitou půjčku pro dlužníky?

Půjčky pro dlužníky ihned se bohužel řadí mezi dražší a méně dostupné úvěry. Často lze v této úvěrové oblasti narazit na lichváře, kteří poskytují úvěry s velmi nevýhodnými podmínkami.

Proto je nutné být u půjček pro nezaměstnané a dlužníky obezřetný a věnovat velkou pozornost podmínkám smlouvy.

Okamžitá půjčka pro dlužníky – co je to?

Okamžitá půjčka pro dlužníky je řešením po ty, kteří kvůli negativnímu zápisu registru dlužníků nemohou získat půjčku od banky. Poskytují ji především nebankovní společnosti nebo soukromé osoby. Obvykle se jedná o dražší půjčky s ne tak výhodnými podmínkami, jaké lze získat u banky.

Důvod, proč má půjčka pro dlužníky v registru vyšší úrok a RPSN, je zřejmý. Věřitel poskytující tyto půjčky na sebe bere velké riziko, protože půjčuje peníze lidem, kteří možná nebudou moci úvěr včas splatit. Aby se mu takový risk vyplatil, musí požadovat po dlužnících vyšší poplatky.

Okamžitá půjčka pro dlužníky má však i své výhody. Největší předností je fakt, že se jedná o půjčky téměř pro každého. Žádat o ni mohou zadlužení, nezaměstnaní nebo klienti v exekuci či insolvenci. Další nespornou výhodou je její rychlost a jednoduchost sjednání, díky online prostředí.

Pokud si však člověk bude chtít o půjčku pro dlužníky v registru zažádat, měl by mít na paměti, jaká rizika ho mohou potkat.

Půjčka pro dlužníky – parametry

Různé společnosti nabízejí různé půjčky pro dlužníky. Různí se podmínky i výše poplatků a úroku. V několika základních parametrech se však tento typ půjček shoduje. Nalézt je lze pod různými názvy, jako například půjčka pro dlužníky bez registru nebo půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy.

Jaké jsou parametry půjček pro dlužníky?

  • vysoká RPSN a úroky
  • vysoké sankce v případě pozdního splacení
  • ne vždy transparentní podmínky
  • riziko lichvářských praktik
  • peníze dorazí rychle na účet
  • snadné sjednání online
  • půjčka bez příjmu a bez registru

Nabídka férových půjček pro dlužníky není příliš pestrá, dá se však narazit i na půjčky od solidních společností, které přistupují ke klientům důvěryhodně a transparentně.

Na druhé straně ovšem čekají také mnohé soukromé osoby a lichváři, kterým nejde o to, pomoci dlužníkům, nýbrž obohatit vlastní kapsu. Na takové půjčky je třeba dávat pozor, protože mohou dlužníkovu situaci mnohonásobně zhoršit.

Půjčka pro dlužníky ihned, půjčka pro dlužníky ihned na účet

Jak bylo zmíněno výše, půjčka pro dlužníky ihned na účet má velkou výhodu. A tou je její rychlost. Díky snadnému online sjednání, které netrvá déle než pár minut, lze získat peníze na účet již za 10-15 minut.

Nebankovní společnosti nekontrolují bonitu žádajících klientů. To jim umožňuje schvalovat žádosti velmi rychle a vyplácet půjčku na účet ihned po schválení žádosti.

Proto aby dorazila půjčka pro dlužníky ihned na účet, je potřeba odeslat žádost ideálně během dne. Existují samozřejmě také půjčky nonstop, avšak většina poskytovatelů schvaluje žádosti pouze v pracovních hodinách.

Jelikož se jedná o online půjčky, lze žádosti odesílat kdykoliv. Avšak ve večerních hodinách se půjčky nemusí schvalovat a klient často musí počkat až do rána.

Pokud tedy klient potřebuje peníze co nejrychleji, měl by spíše žádat o půjčku pro dlužníky ihned, a to spíše v hotovosti, protože bankovní převod může chvíli trvat.

Někdy je však lepší požádat nového věřitele o možnost refinancování. Než další půjčka pro dlužníky ihned je lepším řešením zapůjčení vyšší částky, ze které dlužník doplatí předchozí úvěr. Téměř vždy je lepší splácet jeden větší úvěr než dva menší.

Krátkodobá a dlouhodobá půjčka pro dlužníky

Půjčky pro dlužníky mají většinou podobu krátkodobých půjček, tedy s dobou splatnosti maximálně jeden měsíc. Na dlouhodobou půjčku pro dlužníky lze také na trhu narazit, nicméně jejich výběr není tak široký.

Krátkodobé půjčky mají obvykle domu splatnosti 7, 14, 21 nebo 30 dnů. Splácí se pouze jednorázově po uplynutí smluvené lhůty. Střednědobé půjčky poté mohou mít několik měsíčních splátek. Dlouhodobé půjčky mohou mít splatnost klidně několik let. Obvykle sem spadají hypotéky nebo půjčky na auto.

Hypotéku pro dlužníky, tedy dlouhodobou půjčku pro dlužníky, většinou žádná společnost neposkytne. Na trhu sice nebankovní hypotéky nechybí, nicméně nejsou určeny dlužníkům se záznamem v registru dlužníků nebo nezaměstnaným.

U nebankovních půjček je tedy nutné počítat spíše s krátkou dobou splatnosti. Důvod je takový, že tyto půjčky jsou vysoce rizikové, a věřitel má u kratších dob splatnosti větší jistotu, že bude dlužník schopen úvěr splatit.

Půjčka pro dlužníky na ruku

Půjčky pro dlužníky na ruku lákají dlužníky na rychlé a bezproblémové získání peněz. Ve skutečnosti se však může jednat o jedny z nejrizikovějších produktů na trhu.

Jedná se čistě o nabídku nebankovních institucí, protože banky jsou v poskytnutí úvěru velmi opatrné a rizikovému klientovi úvěr neposkytnou. Jak už název napovídá, peníze lze čerpat v hotovosti na ruku. Není třeba disponovat bankovním účtem. 

Na internetu lze najít velké množství společností, které slibují půjčku na ruku pro dlužníky. Je třeba však dávat pozor, protože některé nebankovní společnosti je poskytují pouze v případě, že se žadatel může zaručit nemovitostí.

Pokud půjčku pro dlužníky na ruku nesplácí, může o svůj majetek velmi snadno přijít. Než si tedy člověk vezme půjčku na ruku pro dlužníky, měl by si být jistý, že ji zvládne včas splatit.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy

Pravda je, že nabídka půjček pro dlužníky s exekucí bez zástavy není příliš bohatá. Málokterý poskytovatel půjčky by dobrovolně půjčil peníze žadateli, který nemá dobrou platební morálku. A pokud tak učiní, je půjčka draze vykoupena.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy jsou spojeny s vysokou RPSN, poplatky a sankcemi za prodlení se splácením. Věřitelé si tak kompenzují riziko nesplácení úvěru ze strany dlužníka.

Okamžité zpracovaní žádosti o půjčku pro dlužníky s exekucí bez zástavy je téměř samozřejmostí. Určitě ovšem není rozumné podepsat smlouvu okamžitě, kdy žadatel není dobře seznámen se všemi podmínkami.

Půjčku pro dlužníky s exekucí bez zástavy totiž často bývá půjčkou od soukromníků, kteří nejvíce vydělají, když i malou půjčku není dlužník schopen splatit. Pak přijde na řadu obrovská sankce.

Pokud je člověk v tak zoufalé dluhové pasti, že mu kromě lichvářů nepůjčí vůbec nikdo, určitě je na místě zkusit situaci účinně vyřešit. Řešením není půjčka pro dlužníky s exekucí bez zástavy. Může jím být například konsolidace půjček pro dlužníky.

Pokud si dlužník neví rady, existuje dnes už několik neziskových organizací, které se specializují na pomoc dlužníkům v kritické situaci. 

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti

Pokud má někdo dlouhodobé problémy se splácením a má dokonce už i exekuci, pak další půjčka pro dlužníky s exekucí v hotovosti určitě není dobrým nápadem. Solidní společnost totiž takovou půjčku zadluženému člověku neposkytne.

Dlužník často skončí ve spárech soukromníka, který mu sice půjčí, avšak záměrně bez prověření jeho bonity a s cílem „vytřískat“ z dlužníka poslední peníze a majetek.

Půjčka pro dlužníky s exekucí v hotovosti zní sice velice lákavě, protože vše je vyřešeno během pár minut, nikdo nechce dokládat příjmy ani nic prověřovat. Jenže dlužník často neví, k čemu se vlastně upsal.

Inzeráty, které nabízejí půjčku pro dlužníky s exekucí v hotovosti, by měl člověk rovnou ignorovat. Vždycky je lepší pokusit se najít jiné řešení.

Konsolidace půjček pro dlužníky

Pokud má dlužník několik půjček i více různých věřitelů, mohla by pro něj být řešením konsolidace půjček pro dlužníky. Co to znamená?

Konsolidace je nahrazení všech závazků jednou půjčkou u jednoho věřitele. Neznamená to tedy, že si ke stávajícím půjčkám dlužník přibere další, nýbrž že místo několika menších má jen jednu.

Jednoduše řečeno – všechny své dosavadní závazky sloučí a převede k jednomu věřiteli. Dluhů ho to sice nezbaví, svou půjčku stále musí splatit, avšak zpravidla za výhodnějších podmínek.

Konsolidací půjček pro dlužníky do jedné lze výrazně snížit měsíční splátku a poplatky a získat lepší kontrolu nad splácením. Většina společností nabízí sloučení jakýchkoliv půjček včetně kontokorentů a kreditních karet.

Konsolidaci půjček pro dlužníky mají ve své nabídce jak banky, tak nebankovní společnosti. Vždy záleží na individuálním posouzení.

Půjčka pro dlužníky v registru, půjčka pro dlužníky bez registru, půjčka s registrem dlužníků

Mnoho názvů, avšak stejný produkt. Ať už to je půjčka pro dlužníky v registru, půjčka pro dlužníky bez registru, půjčka s registrem dlužníků nebo půjčka v registru dlužníků, jedná se o to samé. Podstatou takové půjčky je půjčení peněz lidem, kteří mají negativní zápis v registru dlužníků.

Zápis v registru dlužníků je obecně problém pro získání bankovní půjčky. Ze zákona si totiž každá úvěrová společnost registr dlužníků musí prohlédnout. Negativní zápis v registru ovšem nemusí automaticky znamenat konec s možností půjčky.

Většina nebankovních společností totiž půjčku pro dlužníky v registru poskytuje. Doporučuje se hledat solidní společnosti, které mají licenci ČNB. Žadatel o půjčku pro dlužníky bez registru tak alespoň bude mít jistotu, že se neupíše půjčce s neférovými podmínkami.

Žadatel by neměl reagovat na nabídky typu okamžitá půjčka pro dlužníky nebo půjčka pro dlužníky na ruku. Už vůbec ne za situace, pokud slibují půjčit každému. To vždycky znamená jediné – vysoce rizikovou půjčku s neúměrně vysokými úroky a drastickými sankcemi.

Půjčky pro nezaměstnané a dlužníky

Půjčky pro nezaměstnané a dlužníky zní jako naprostá utopie. Proč by si půjčoval někdo, nemá příjmy na splácení půjčky? Na druhou stranu, proč by někdo jiný takovému zadluženému člověku půjčoval, když nemá jistotu vrácení peněz?

Přesto lze nabídku půjčky pro nezaměstnané a dlužníky najít. Pochopitelně je doménou nebankovní společností a také soukromých osob.

Dlužník by měl půjčku pro nezaměstnané a dlužníky vnímat jako krajní řešení. Prioritou by mělo být co nejrychlejší nalezení nového zaměstnání a zajištění příjmů. Pořád je lepší si najít aspoň krátkodobou brigádu, než si brát půjčku pro nezaměstnané a dlužníky.

Pokud se člověk pro půjčku pro nezaměstnané a dlužníky přece jen rozhodne, měl by vědět, že se jedná o mikroúvěr. To znamená, že půjčka je omezena do výše jen několika tisíc a je třeba ji splatit ve velmi krátké době. Zpravidla do 30 dnů.

Pozdní splacení půjčky pro nezaměstnané a dlužníky se pojí s obrovskými pokutami a částka ke splacení se rázem může vyšplhat do astronomických výšin.

Půjčky dlužníkům, půjčka i pro dlužníky – na co si dát pozor

Nabídek na trhu je hodně a někdy bývá těžké si vybrat. Obzvlášť když je člověk ve stresu a finanční tísni. Za takové situace snadno naletí podvodníkovi, což je jen krok k tomu, spadnout do dluhové pasti.

U nabídek typu okamžitá půjčku bez příjmu, půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy nebo půjčky dlužníkům je třeba být obezřetný. Právě u nich začíná kolotoč nekonečných půjček.

Pokud člověk hledá půjčku i pro dlužníky, měl by si o ní předem zjistit co nejvíce informací. Dobré jsou recenze na internetu a zkušenosti ostatních klientů. Napoví, jestli se jedná o solidní půjčku, či nikoliv.

Určitě není dobré dát na první dojem z nabídky. Ten je vždycky dobrý, protože poskytovatelé půjček zkouší různé triky, jak nalákat nové klienty.

Rozhodně se nedoporučuje půjčovat si od soukromých osob a společností, které nabízejí okamžitou půjčku bez dokládání příjmů nebo nahlížení do registru. Také je třeba si prověřit, jestli poskytovatel půjčky má licenci ČNB, kterou ze zákona mít musí.

Samozřejmostí by mělo být přečtení si smluvních podmínek a zjištění, jaká je výše RPSN, poplatků a sankcí. Půjčky dlužníkům patří k velmi rizikovým produktům a člověk by měl zvážit, jestli takovou půjčku opravdu potřebuje.