Nebankovní půjčky bez registru a zástavy nemovitosti

womanofficereceivingabribefromaclientczechcurrency

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy mnozí považují za jediné východisko z tíživé finanční situace. Produkty tohoto druhu s sebou přitom nesou velké množství nevýhod. O jaké se jedná? A co je to nebankovní konsolidace bez zástavy?

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy jsou jedním z nejdostupnějších produktů na trhu úvěrů. Jak již vypovídá z názvu, dosáhnou na něj i žadatelé, kteří jsou vedeni v registru dlužníků a nemohou si dovolit ručit nemovitostí.

Díky tomu, že klienti nemusí ručit majetkem, nehrozí jim, že v případě neschopnosti splácet přijdou o střechu nad hlavou. Na druhou stranu jsou tyto půjčky pro nebankovní instituce rizikové, takže se s nimi pojí vyšší poplatky a úroky.

Bezpečné půjčky od společností, které při poskytování úvěrů dodržují zákonné postupy, je možné vidět v tabulce výše.

Půjčka bez registru a zástavy – podmínky

Co musí zájemce o půjčku na dluhy bez zástavy splňovat?

 • Plnoletost,
 • bydliště nebo trvalý pobyt na území České republiky,
 • pravidelný a doložitelný příjem.

Některé instituce si kladou pouze základní podmínky, jako je plnoletost a trvalý pobyt na území České republiky. Aby si alespoň částečně pojistily, že se jim peníze vrátí, vyžadují i doložení příjmu. Může jít také o brigádu, důchod nebo rodičovský příspěvek.

Někdy je nutné také vlastnit bankovní účet na své jméno, aby na něj mohly být peníze převedeny. Výjimkou ale nejsou ani nebankovní hotovostní půjčky, stačí zvolit správného poskytovatele.

Půjčka na vyplacení dluhů bez zástavy – výhody a nevýhody

Výhody půjčky bez registru a bez zástavy:

 • Dostupnost i pro zadlužené žadatele,
 • bez nutnosti zástavy nemovitosti,
 • rychlé a snadné sjednání,
 • sjednání online bez nutnosti někam chodit,
 • možnost první půjčky zdarma.

Hlavní výhodou produktu je pochopitelně skutečnost, že na něj dosáhnou i žadatelé vedeni v registru dlužníků, tedy ti, kdo mají nesplacené pohledávky jinde (třeba i pokuty). U nižších půjček nebývá vyžadována zástava nemovitosti.

Stejně jako všechny nebankovní úvěry také půjčka bez registru a zástavy se sjednává online pomocí jednoduchého formuláře. Vše se navíc vyřídí velmi rychle, a tak u sebe klient může mít peníze ještě ten stejný den.

Velkým lákadlem je první půjčka zdarma, kterou má v nabídce řada oblíbených institucí. Skutečně je, jak název slibuje, zcela bez úroků a jakýchkoliv poplatků, jen je potřeba ji včas splatit. Za každé další sjednání u dané společnosti už si člověk normálně zaplatí.

Nevýhody půjčky bez registru a bez zástavy:

 • Poskytují ji pouze nebankovní společnosti,
 • bez zástavy si lze půjčit jen menší částky,
 • krátkodobost půjčky,
 • vysoké úroky, RPSN a další poplatky,
 • riziko naletění podvodníkům a lichvářům.

Nevýhody tohoto produktu jsou bohužel podstatně zásadnější než jeho výhody. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat výběru poskytovatele. Jedná se totiž o rizikový úvěr zpravidla nabízený podvodníky a pochybnými společnostmi, které se nebojí postupovat nelegálně.

Nevýhodou je i to, že zástavě nemovitosti se nelze vyhnout vždy – konkrétně ne u vyšších finančních obnosů. Půjčka milion bez zástavy je pro poskytovatele riziková a běžně ji nenabízejí.

Kdo se chce zástavě nemovitosti vyhnout, musí se spokojit s menší půjčkou, a tím pádem i s krátkou dobou splatnosti. Pravidlem jsou u tohoto produktu také vysoké úroky, RPSN a poplatky za pozdní splácení.

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy – poskytovatelé

Poskytovatelů nebankovních půjček bez registru a bez zástavy se na českém trhu pohybuje velké množství a vyznat se v něm nemusí být vždy úplně jednoduché. Každý nabízí jiné možnosti a účtuje si různě vysoké poplatky a úroky.

Při výběru poskytovatele není od věci využít online srovnávač, kam uživatel zadá požadované parametry a vzápětí se dozví, který produkt se pro něj hodí nejvíc. Poté by si měl přečíst internetové recenze či se poptat známých a ověřit si tak, že se jedná o bezpečný produkt.

PoskytovatelVýše úvěruSplatnostÚrokRPSN
EveryDay+5 000 až 50 000 Kč 61 dní až 80 měsíců 20 %Od 519 %
Panda půjčka500 až 4 500 Kč 1 až 30 dníOd 0 %Od 0 %
Smart půjčka50 000 až 300 000 Kč 12 až 48 měsíců 18 %Od 19,64 %
SOS Credit1 000 až 15 000 Kč7 až 28 dníOd 448,52 %Od 4 621,2 %
Nova Credit (pro OSVČ)5 000 až 60 000 Kč3 až 12 měsícůOd 25 %Od 2 505 %
Ninja půjčka1 000 až 10 000 Kč7 až 45 dníOd 34 %výše bude sdělena operátorem
Mobil půjčka 2 000 až 10 000 Kč 21 dní Od 25 % Od 454 %
Cool Credit1 000 až 15 000 Kč 5 až 30 dníod 10 %od 2 969 %

Z tabulky je zjevné, že úroky a RPSN půjček na vyplacení dluhů bez zástavy nejsou zrovna nízké. Každý by si proto sjednání úvěru měl pečlivě promyslet a u tohoto typu to platí obzvlášť. Mezi jejich poskytovateli se totiž pohybuje mnoho podvodníků a pochybných společností.

Půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy

O úvěr mohou žádat také živnostníci a podnikatelé. Jejich činnost se bez něj mnohdy ani neobejde. Velké množství peněz je potřeba na pronájem provozovny, nákup vybavení, na propagaci a mnoho dalšího.

Vzhledem k tomu, že podnikání je jedna velká nejistota, a zatímco jeden měsíc se může ohromně dařit, ten další může být člověk ve ztrátě, jsou pro poskytovatele půjčky pro OSVČ poměrně rizikové. Kladou si u nich proto zvýšené nároky.

Přesto se na trhu vyskytují i půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy, není jich však mnoho. Platí u nich to stejné jako u jiných úvěrů s mírnými podmínkami. Zadlužení podnikatelé v náhlé finanční tísni hledají i půjčky bez registru ihned na účet.

U nižších částek je šance na schválení vysoká, vyšší sumy se bez zástavy nemovitosti zpravidla neobejdou. Nic jako půjčka milion bez zástavy tedy mezi spolehlivými institucemi neexistuje.

Stejně tak si žadatelé musí dávat pozor na to, s kým podepisují smlouvu. Za produkty s vysokým poměrem schválení často stojí podvodníci a lichváři, kteří rizikové klienty vyhledávají cíleně a chtějí na nich za každou cenu co nejvíce vydělat.

czechbanknotesnominalvaluethousandandtwothousandcrowns
Nebankovní půjčky bez registru a zástavy se vyplácejí na účet i v hotovosti. Záleží na možnostech poskytovatele a na požadavcích klienta.

Vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy

Bohužel se někdy stane, že se člověk dostane do tíživé finanční situace, z níž jediným východiskem je vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy. Protože se jedná o velmi rizikové řešení, je potřeba si ho nejprve dobře promyslet a zvážit všechny výhody a nevýhody.

Výhody půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy:

 • Dostupnost téměř pro každého,
 • bez doložení příjmu a bez nahlížení do registru,
 • online sjednání,
 • rychlé vyplacení (na účet nebo v hotovosti).

Nevýhody půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy:

 • Predátorské praktiky nebankovních institucí,
 • velmi vysoké poplatky, úroky a RPSN,
 • přítomnost rozhodčí doložky.

Půjčka na exekuce bez zástavy majetku je bezpochyby nejrizikovějším finančním produktem na trhu. Nebezpečí se vystavuje jak klient, jehož finanční problémy úvěr pravděpodobně ještě zhorší, tak poskytovatel, kterému hrozí, že se mu peníze nevrátí.

Tuto skutečnost si proto kompenzuje velmi vysokými úroky, RPSN a dalšími poplatky. Je třeba mít na paměti, že poskytovatelé úvěrů se snaží v první řadě vydělat, nikoliv nezištně pomoct člověku v nouzi. Často se neštítí ani nelegálních praktik.

Pokud smlouva obsahuje zmínku o rozhodčí doložce, je lepší půjčku s exekucí nebrat. Zatímco běžně případný spor řeší nezaujatý soudce, rozhodčí doložka by pro dlužníka znamenala, že by ho řešila předem určená osoba zvolená poskytovatelem.

Půjčka na exekuce bez zástavy majetku téměř nikdy nevede ke šťastnému cíli, zpravidla klientovy finanční problémy ještě prohloubí. Dlužník by měl zkusit najít spolehlivější řešení, jak na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy, například poprosit o pomoc své blízké.

Konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti

Konsolidace znamená sloučení dvou a více stávajících půjček do jedné nové. Má za cíl minimalizovat úroky a poplatky a podstatně tak usnadnit splácení a zvýšit pravděpodobnost úspěšného vyřešení celkového dluhu bez prodlení a zbytečných sankcí.

Lze ji vysvětlit také tak, že se jedná o převzetí existujících dluhů novou institucí, která je jednorázově splatí a poskytne nový úvěr. Konsolidaci dnes umožňuje většina jak bankovních, tak nebankovních společností na českém trhu.

Toto řešení mohou využít i méně bonitní žadatelé, konkrétně ve formě konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti. Musejí však počítat s vyšším úrokem, RPSN a dalšími poplatky. Kromě toho ho nelze hledat u ověřených institucí, nýbrž pouze u pochybných poskytovatelů.

Nebankovní konsolidace bez zástavy se hodí pro ty, kteří se svou žádostí neuspěli v bance. Důvodem zpravidla bývá to, že neprokážou dostatečnou úvěruschopnost, tedy mají negativní záznam v registru dlužníků nebo nejsou zaměstnaní.

Panda půjčka –⁠ půjčka bez doložení příjmu a bez zástavy

Panda půjčka je velmi benevolentní produkt – je bez ručení, bez zástavy i bez účelu. Na druhou stranu musí žadatelé počítat s kontrolou registru dlužníků, pokud tedy mají jiné nesplacené pohledávky, nejspíš jim nebude vyhověno.

Parametry Panda půjčky:

 • výše úvěru: 500 až 4 500 Kč
 • doba splatnosti: 1 až 30 dní
 • úrok: od 0 %
 • RPSN: od 0 %

Stejně jako další nebankovní produkty se sjednává online pomocí jednoduchého formuláře. Peníze klient obdrží už za pár minut za svůj bankovní účet. Jedná se o půjčku bez doložení příjmu a bez zástavy, která stačí k pokrytí menších finančních nákladů.

Kromě bezdlužnosti musí žadatelé splňovat základní podmínky, jako je věk od 18 do 65 let, trvalé bydliště na území České republiky a bankovní účet na vlastní jméno. Společnost požaduje také uvedení výše příjmu, není však nutné ji dokládat.

Via SMS –⁠ půjčka na dluhy bez zástavy

Společnost Via SMS nabízí úvěr, který je bez zástavy, avšak do registru se nahlíží. Žádá se o ni přes SMS, nejprve je však potřeba se zaregistrovat na internetu jako u každé jiné SMS půjčky.

Žádosti jsou přijímány 24 hodin denně. Pokud ji klient podá v pracovní den mezi 9 a 18 hodinou, rozhodnutí o případném schválení obdrží do 10 minut.

Aby byla klientova žádost schválena, musí mít trvalé bydliště na území České republiky, být plnoletý a doložit výši příjmu. Zároveň je kvůli způsobu sjednání a vyplacení nezbytné, aby disponoval mobilním telefonem a bankovním účtem.

Parametry půjčky od Via SMS:

 • výše úvěru: 1 000 Kč – 60 000 Kč
 • doba splatnosti: 1 – 30 dní
 • úrok: od 0 %
 • RPSN: od 0 %

Společnost nabízí první půjčku zdarma, za kterou člověk při řádném a včasném vrácení skutečně nezaplatí ani o korunu navíc. Při opakovaném sjednání už úrok začíná na 22 % a RPSN se pohybuje od 621,6 % do 855 %.

Everyday Plus – půjčka milion bez zástavy

S Everyday Plus mohou žadatelé získat až 50 000 Kč na 80 měsíců. Nevýhodou instituce je to, že na rozdíl od jiných společností s podobnými podmínkami nenabízí první půjčku zdarma. Před sjednáním úvěru je třeba se zaregistrovat na webu instituce.

Parametry půjčky Everyday Plus:

 • výše úvěru: 100 – 50 000 Kč
 • doba splatnosti: průměrně 1 – 80 měsíců
 • úrok: od 20 %
 • RPSN: od 499,10 %

Než člověk zavítá na web Everyday Plus a vyplní formulář, měl by vědět o poplatku za sjednání ve výši 20 % z půjčené částky. Společnost si však stojí za tím, že si neúčtuje žádné žádné skryté náklady, měsíční nebo roční poplatky.

RPSN se pohybuje ve vysokých číslech, minimálně však činí 499,10 %. Ani úrok Everyday Plus nenabízí ve výhodných číslech, začíná totiž na 20 %. Konkrétní úrokové sazby a RPSN se zájemce dozví až při sjednávání půjčky

Podmínky pro schválení tohoto úvěru jsou podobné jako u dalších nebankovních produktů. Žadatel musí mít stálý příjem a být plnoletým občanem České republiky. Kromě toho je potřeba vlastnit konto v bance na vlastní jméno, e-mail a mobilní telefon.